Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o „Dobry start”

Ważna informacja dla rodziców! Nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” trwa tylko do 30 listopada br. – Mają państwo ostatnią szansę na złożenie takiego wniosku, inaczej pieniądze przepadną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zakup wyprawki szkolnej, szczególnie gdy dzieci w domu jest dwoje, troje czy więcej, to znaczny wydatek i obciążenie dla domowego budżetu. Program „Dobry start” powstał po to, by wyrównywać szanse i odciążyć rodziców. To kolejny element prorodzinnej polityki rządu Zjednoczonej Prawicy.

„Dobry start” to 300 zł dla każdego uczącego się w szkole dziecka od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

– Nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu rozpoczął się 1 lipca i zdecydowana większość rodziców już dawno złożyła wniosek i mogła skorzystać z wypłaconych pieniędzy. Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego do rodzin trafiło ponad miliard złotych. Tym, którzy jeszcze wniosku nie złożyli, przypominam, że jest na to ostatnia szansa – nabór trwa tylko do 30 listopada br. – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje szefowa MRiPS, jeżeli wniosek nie zostanie złożony w terminie, pieniądze przepadną.

Od tegorocznej edycji obsługą programu „Dobry start” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmieniły się także zasady składania wniosków – w tym roku możemy zrobić to wyłącznie online.

Wnioski można składać za pośrednictwem:

  • bankowości elektronicznej
  • portalu MRiPS Emp@tia
  • PUE ZUS

Ostatnie miesiące pokazują, że rodzice nie mają z tym problemu.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (link)

JESTEŚMY DLA WAS

Pon – Pt: 12:00 – 18:00
Sob: 14:00 – 18:00

DANE REJESTROWE

KRS: 0000789670
NIP: 7792506640
REGON: 383610820

Kontakt: fundacja@fcdk.org.pl

Nasze działania wspiera

LiveChat LiveChat