Nagroda za działania promujące wartości rodzinne

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha odebrała we wtorek nagrodę „Obrońcy w imię rodziny”, przyznawaną przez organizację „Platforma dla Rodziny Katalonii”. Stowarzyszenie wyróżniło w ten sposób działania promujące wartości rodzinne. – To podziękowanie i uznanie dla całej prorodzinnej polityki rządu Premiera Mateusza Morawieckiego – mówi Barbara Socha, która jest Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Demograficznej.

Daniel Arasa, prezes stowarzyszenia „Platforma dla Rodziny Katalonii” powiedział, że nagroda jest wyrazem docenienia wkładu w organizacje różnorodnych działań wspierających rodzinę, czy promowanie wartości płynących z macierzyństwa i ojcostwa.

Wyróżnione zostały prace nad projektem Strategii Demograficznej 2040, która wyznaczyła kierunki działań służące wyjściu z pułapki niskiej dzietności i zbliżeniu się do poziomu gwarantującego zastępowalność pokoleń. Mają temu służyć m.in. inicjatywy, które będą realizowane w ramach Polskiego Ładu, a które adresowane są do rodzin, jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Mieszkanie bez wkładu własnego czy reforma systemu podatkowego.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej prowadzi też konkurs „Po pierwsze Rodzina!” skierowany do organizacji pozarządowych na dofinansowanie projektów, których celem jest promocja rodziny. W 2021 roku zrealizowana została też kampania promująca zaangażowane ojcostwo.

Uznanie dla prorodzinnej polityki rządu

Chcemy w Polsce stworzyć jak najlepsze warunki do zakładania rodzin i wychowywania dzieci. Do szczęśliwego życia po prostu.  Dlatego nagroda „Obrońcy w imię rodziny”, to szczególne wyróżnienie. Ogromny bodziec do dalszej pracy na rzecz rodzin – powiedziała wiceminister Barbara Socha. – To również podziękowanie i uznanie dla całej prorodzinnej polityki rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Naszą rolą jest nie tylko wprowadzanie rozwiązań ale także współpraca z  samorządami, pracodawcami, czy organizacjami pozarządowymi. Wszystkimi, którzy codziennie tworzą środowisko dla rodzin – dodała.

„Obrońcy w imię rodziny”

Platforma dla Rodziny Katalonii zrzesza organizacje rodzinne, społeczne i edukacyjne w celu opieki nad rodzinami, jej obrony i promowania wartości rodzinnych. Platforma powstała w 1994 roku. Obecnie w jej ramach działa ponad 40 organizacji z Katalonii.

Dotychczasowymi laureatami nagrody „Obrońcy w imię rodziny” byli m.in. Katalin Novak, minister ds. rodziny na Węgrzech oraz Fernando Castro, pierwszy prezes The European Large Families Confederation (ELFAC), stowarzyszenia zrzeszającego duże rodziny z całej Europy.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (link)

JESTEŚMY DLA WAS

Pon – Pt: 12:00 – 18:00
Sob: 14:00 – 18:00

DANE REJESTROWE

KRS: 0000789670
NIP: 7792506640
REGON: 383610820

Kontakt: fundacja@fcdk.org.pl

Nasze działania wspiera

LiveChat LiveChat